Ukupno: 204021

28. LAMPIONADA

VIRTUALNA KNJIŽNICA

„Onaj tko ne voli čitati nije pronašao pravu knjigu za sebe.”

– J.K. Rowling

NAŠE VIJESTI
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Poziv učenicima osnovnih i srednjih škola za njihove kreativne radove - videonajave knjiga u Godini čitanja
Autor: SANJA Marolin Brljačić, 1. 10. 2021.

Godina čitanja – 2021. godina - AZOO

U 2021., godini čitanja, koju je Vlada Republike Hrvatske proglasila 31. prosinca 2020. te u skladu s Akcijskim planom Nacionalne strategije poticanja čitanja Ministarstvo kulture i medija objavilo je javni poziv osnovnim i srednjim školama za izradu video najave književnog djela po izboru. Ostale informacije  pročitajte klikom na Opširnije.

Škole su pozvane prijaviti učeničke radove elektroničkim putem, slanjem popunjene prijavnice i poveznice na videorad objavljen na javno dostupnom mrežnom servisu (Vimeo, YouTube i sl.) uz dostavljenu lozinku (ako je potrebna) i bez ograničenja mogućnosti pregleda kako bi članovi prosudbenoga povjerenstva mogli nesmetano prosuditi radove.

Dvije su zasebne kategorije poziva: učenici osnovnih škola i učenici srednjih škola natječu se s videonajavom u trajanju od maksimalno 3 minute. Broj video radova koje škola može prijaviti nije ograničen.

Poveznice za pregled videoradova i ispunjenu prijavnicu škole trebaju poslati isključivo na adresu elektroničke pošte videonajava.knjige@min-kulture.hr do 1. prosinca 2021. godine.

Više možete pročitati na poveznici:  https://min-kulture.gov.hr/vijesti-8/poziv-ucenicima-osnovnih-i-srednjih-skola-za-njihove-kreativne-radove-videonajave-knjiga-u-godini-citanja/21425.