eTwinning Webučionica
Autor: Ivana Frančić, 31. 5. 2020.

Jedan od eTwinning projekata u koje je ove školske godine uključen 2.a je i Webučionica - projekt o služenju digitalnim alatima u nastavi.

Potaknuta svojom i  željom svojih učenika da u nastavi koristimo digitalnu tehnologiju, i ne imajući na umu koliko će to u bližoj budućnosti biti korisno i meni i njima, s članovima eTwinning projekta Webučionica počela sam pratiti webinare i stjecati nova znanja na digitalnom području.

U početku smo učenici i ja započeli s jednostavnijim alatima koje smo mogli koristiti zajedno jer nismo imali opremu, tablete ili računala za sve učenike, u razredu. U to vrijeme nastala je naša razredna internetska stranica https://sites.google.com/view/ivanina-razredna-nastava/home na koju sam stavljala svoje materijale kao i radove svojih učenika.

S dolaskom Corona virusa projekt Webučionica pokazao se i više nego koristan. Od prvoga dana nastave na daljinu, za 2.a sam otvorila online učionicu na platformi class.dojo tako da je prelazak iz školske učionice u virtualnu učionicu donekle bio lakši.

Webučionica je postala mjesto svakodnevnog susreta učitelja koji su prikazivali alate koje koriste u nastavi, dijelili iskustva, savjete, primjere dobre prakse.

Učeći uz druge učitelje i svoje sam učenike naučila kako se služiti raznim digitalnim alatima što je njima bilo i izazovno i zabavno. U priloženim dokumentima pogledajte samo neke od njihovih online radova.