Učenici i znanstvenici zajedno na istraživačkim projektima
Autor: Antonija Kojundžić, 3. 6. 2020.

Učenici naše škole uključeni u GLOBE program svake godine pripremajući projekt za GLOBE smotru i natjecanje ostvarju suradnju sa znanstvenicima - profesorima na fakultetima u Hrvatskoj. Učenici nadograđuju svoja znanja znanstvenih protokola stečenih u GLOBE programu.

Pregled naših suradnji i fotografija - pogledajte pod Opširnije.

Naša škola posljednje je četiri godine pripremajući istraživačke projekte za smotru GLOBE škola ostvarila suradnje sa znanstvenicima i drugom GLOBE školom - OŠ Antuna Mihanovića iz Osijeka. Suradnja sa znanstvenicima otvorila nam je brojne mogućnosti: rad sa suvremenim instrumentima, rad na znanstveno utemeljenim protokolima, proširivanje znanja i svakako nova iskustva. Budući da nas na GLOBE natjecanjima predstavljaju učenici 7. i 8. razreda, ovo im je odlično iskustvo koje će ponijeti u srednje škole. Možda nekima i otvore put u daljnjem školovanju.

2017. godina - Suradnja s prof. Juran Ivanom (Agronomski fakultet u Zagrebu) na projektu Vrijedne gujavice naših GLOBE postaja.

2018. godina - Suradnja s prof. Graovac Nataša (Biološki odsjek u OSijeku) na projektu Brojnost komaraca.

2019. godina - Suradnja s prof Brmež Mirjanom (Agrobiotehnološki fakultet u Osijeku) na projektu Koliko su zdrava naša tla.

2020. godine - Suradnja s prof. Zebec Vladimirom (Agrobiotehnološki fakultet u Osijeku) na projektu Udio pijeska i praha u tlu.

Ovakvim radom omogučili smo učenicima upoznavanje sa znanstvenicima, rad na suvremenim instrumentima i zasigurno jedno veliko iskustvo.