RASPORED ZVONA!

Produženi boravak

Slikovni rezultat za produženi boravak

Poštovani roditelji,

U školskoj godini 2018./2019. organiziran je produženi boravak za ukupno 63 učenika prvih, drugih i trećih razreda. Sukladno pravilniku o provođenju produženog boravka, on se provodi izvan redovite nastave, ima svoje pedagoške, odgojne, zdravstvene i socijalne vrijednosti. U produženom boravku Osnovne škole Ivana Filipovića, Osijek povezuju se igra, učenje i rad.

Učenici u produženom boravku imaju mogućnost boraviti u vremenu od 7 do 17 sati. 1. smjena od 7-12 h, druga smjena od 12-17 h. U tom vremenu učenicima je organizirano pisanje domaće zadaće, ručak, kreativni rad, sportske aktivnosti na školskom igralištu te rješavanje ostalih školskih obveza uz pomoć učiteljice. Uz obrazovni rad s učenicima u produženom boravku velik je naglasak stavljen i na odgojno djelovanje učenika, stoga će u produženom boravku učenici sudjelovati u pedagoškim radionicama, kreativnim radionicama, radionicama plesa i tjelovježbe, brain-gym radionicama. U sklopu produženog boravka učenici će imati organiziran i boravak u prirodi, posjetu ZOO-u, šetnje, posjete i sudjelovanje na drugim manifestacijama predviđenima za djecu tog uzrasta.

Djetetu je osiguran ručak (u iznosu od 14 kuna dnevno).

Produženi boravak organiziran je za 2 skupine učenika (učenici 1. i 2. razreda). Učiteljice u produženom boravku su: Jelena Crnov, Ana Pleša, Darija Padežanin i Sanja Spišić.

Smjernice u području organizacije djelovanja produženog boravka:

• Roditelji/skrbnici dužni su se javiti dežurnim učenicima prilikom dolaska u školu te se legitimirati (osobnom iskaznicom ili drugom važećom ispravom). Potom, dežurni učenik odvodi dijete u prostor produženog boravka ili dovodi dijete iz produženog boravka u hol škole. U slučaju da se roditelj/skrbnik treba informirati, razgovarati ili posavjetovati s učiteljicama iz produženog boravka, dežurni će učenik pozvati učiteljicu u hol škole.
  • Učenici u produženom boravku dužni su nositi čistu preobuku, kao i u ostalim prostorima škole.
  • Preporuka je da učenici u produženom boravku svakodnevno nose svoju bočicu za vodu i dodatnu užinu kada su u poslijepodnevnoj smjeni u produženom boravku.
  • Struktura rada s učenicima u produženom boravku sastoji se od: pisanja domaće zadaće, vježbi grafomotorike, kreativnog rada, sportskih aktivnosti, boravka vani kada to vremenske prilike dozvoljavaju, aktivnosti pedagoških radionica i igre.
  • Od listopada 2018. godine uplatnice za tekući mjesec će se plaćati do 20-og u mjesecu. Jedna uplatnica sadržava naknadu za produženi boravak u iznosu od 100,00 kn i naknadu za ručak (za prethodni mjesec). Ručak je moguće otkazati samo u slučaju izostanka učenika u trajanju 5 dana u kontinuitetu, sukladno potpisanom Ugovoru za korištenje produženog boravka.

RADOVE PRODUŽENOG BORAVKA

MOŽETE POGLEDATI U