Slikovni rezultat za produženi boravak

Poštovani roditelji, sukladno pravilniku o provođenju produženog boravka, produženi boravak se provodi izvan redovite nastave, ima svoje pedagoške, odgojne, zdravstvene i socijalne vrijednosti. U produženom boravku Osnovne škole Ivana Filipovića, Osijek povezuju se igra, učenje i rad. Učenici u produženom boravku imaju mogućnost boraviti u vremenu od 7 do 16 sati.

1. smjena od 7:00 sati do početka nastave 12:30 sati

2. smjena od završetka nastave 11:00 sati do 16:00 sati

U tom vremenu učenicima je organizirano pisanje domaće zadaće, ručak, kreativni rad, sportske aktivnosti na školskom igralištu te rješavanje ostalih školskih obveza uz pomoć učiteljice. Uz obrazovni rad s učenicima u produženom boravku velik je naglasak stavljen i na odgojno djelovanje učenika, stoga će u produženom boravku učenici sudjelovati u pedagoškim radionicama, kreativnim radionicama, radionicama plesa i tjelovježbe, brain-gym radionicama. U sklopu produženog boravka učenici će imati organiziran i boravak u prirodi, posjetu ZOO-u, šetnje, posjete i sudjelovanje na drugim manifestacijama predviđenima za djecu tog uzrasta.

Djetetu je osiguran ručak (u iznosu od 20 kuna / 2,65 Eura dnevno).

Produženi boravak organiziran je za učenike 1.,  2. i 3. razreda.

Učiteljice u produženom boravku su:

Jelena Crnov

Ana Pleša

Diandra Čović

Mia Bogdan

Smjernice u području organizacije djelovanja produženog boravka:

• Roditelji/skrbnici dužni pozvoniti i na taj način se  javiti dežurnoj spremačici prilikom dolaska u školu te se legitimirati (osobnom iskaznicom ili drugom važećom ispravom). Potom, dežurna spremačica odvodi dijete u prostor produženog boravka ili dovodi dijete iz produženog boravka u hol škole. U slučaju da se roditelj/skrbnik treba informirati, razgovarati ili posavjetovati s učiteljicama iz produženog boravka, dežurni će učenik pozvati učiteljicu u hol škole.
  • Učenici u produženom boravku dužni su nositi čistu preobuku, kao i u ostalim prostorima škole.
  • Preporuka je da učenici u produženom boravku svakodnevno nose svoju bočicu za vodu i dodatnu užinu, posebice kada su u poslijepodnevnoj smjeni u produženom boravku.
  • Struktura rada s učenicima u produženom boravku sastoji se od: pisanja domaće zadaće, vježbi grafomotorike, kreativnog rada, sportskih aktivnosti, boravka vani kada to vremenske prilike dozvoljavaju, aktivnosti pedagoških radionica i igre.
  • Uplatnice za tekući mjesec će se plaćati do 20-og u mjesecu. Jedna uplatnica sadržava naknadu za produženi boravak u iznosu od 188,37 kn  (25 Eur) za 1. i 2. razred, te 376,72 kn  (50 Eur) (i naknadu za ručak (za prethodni mjesec). Ručak je moguće otkazati samo u slučaju izostanka učenika u trajanju 5 i više dana u kontinuitetu, sukladno potpisanom Ugovoru za korištenje produženog boravka.

RADOVE PRODUŽENOG BORAVKA MOŽETE POGLEDATI U U GALERIJI SLIKA (klik na šk. godinu):

2018.-2019.

2019.-2020.