Ukupno: 204020

28. LAMPIONADA

VIRTUALNA KNJIŽNICA

„Onaj tko ne voli čitati nije pronašao pravu knjigu za sebe.”

– J.K. Rowling

Lokacija

Objekt Osnovne škole Ivana Filipovića Osijek smješten je u zapadnom dijelu grada, između Kanižlićeve i Kolodvorske ulice. Na tom području nalaze se 22 ulice koje pripadaju našem upisnom području,a koji se je ove godine pokazao vrlo suženim i za malo nedostatnim za formiranje tri odjeljenja 1. razreda.

U našoj neposrednoj blizini nalaze se škole Vladimira Becića i Retfala koje su zbog građevinske ekspanzije upisale više učenika nego do sada. U dogledno vrijeme morat će se stoga mijenjati i povećati broj ulica za potrebe upisa učenika u našu školu.
Svi detalji oko upisa djece sa ovog dijela grada inače su do sada sporazumno rješavani kako bi učenici bili ravnomjerno raspoređeni po školama, a štujući želje učenika i roditelja.

Škola je smještena tako da i najudaljeniji učenici nisu primorani koristiti sredstva gradskog prometa, a i prometnost ulica kojima djeca dolaze do škole nije znakovita.
Veliki broj djece dolazi nam s područja naseljenog obiteljskim kućama, a jedan dio iz naselja Vijenac Petrove gore i Vijenac Dinare.