Ukupno: 320631

Razgledavanje Gradske knjižnice i galerije
Autor: Sanja Marolin, 24. 11. 2017.

Danas  je  bio  poseban  dan  jer  sam  s  razredom  išao  u  razgledavanje  Gradske  knjižnice  i  galerije. Cijeli  se  razred  okupio  ispred  škole  i  pješke  smo  krenuli  u  grad...  Fotogalerija.

...prvo  smo  išli  u  knjižnicu. Na  ulazu  nas  je  dočekala  knjižnjičarka.Pokazala  nam je  cijelo  bogatstvo  knjiga, a  posebno  nam  je  govorila  o  knjizi  Star  Wars. U  knjižnici  su  se  nalazile  i  makete  likova  iz  serijala, lego  kockice  i  druge  razne  igračke  vezane  na  tu  temu.  Nakon  slikanja  pokraj  makete  stražara  uputili  smo  se  u  drugi  dio  knjižnice  gdje su  knjige  i  igraonica. Tamo  nam  je  knjižnjičarka  govorila  o  piscima, knjigama  i  njihovim  vrijednostima. Potom  smo  krenuli  u  galeriju  koja  se  nalazi s  druge  strane  ulice. U  galeriji  nas  je  dočekala  gospođa  Kristina. Odvela  nas  je  u  prostoriju  sa  slikama. Oduševio  me  stvaran  prikaz  slika. Nisam  znao  da  je  moguće  naslikati  sliku  kao  da  je  uslikana  fotoaparatom. Dobili  smo  slagalice  slika  koje  smo  morali složiti. Još  smo  malo  sa  sedmim  razredom  promatrali  slike  i  pričali  o  njima, a  onda  krenuli  svojim  kućama. Bio  je  to  zaista  poučan  i  zanimljiv  dan  izvan  škole. Osim  što me  veselio izlazak  iz  škole , naučio  sam  više  o  knjigama  i  umjetnosti.

Tomislav  Marčičević, 3.a