Ukupno: 320654

Državno natjecanje iz atletike za 5. i 6. razrede; Prinčevi i princeze u ''kraljici sportova''
Autor: Sanja Marolin, 11. 6. 2018.

Na gradskom stadionu u Vinkovcima 4.6.2018. održano je Državno natjecanje u atletici, za dječake i djevojčice 5. i 6. razreda osnovnih škola.

Nakon izuzetnih nastupa u 7 pojedinačnih disciplina i štafeti naši dječaci i djevojčice su u konkurenciji 18 škola (županijskih pobjednika) uspjeli stati na pobjedničko postolje. Dječaci su srebrni a djevojčice brončane u Republici Hrvatskoj.

Djevojčice su nastupile u sastavu: Lucija Branković 100m + štafeta, Nera Tešankić 200m+štafeta, Marina Pašalić 600m, Helena Čeč skok u dalj, Nina Pejčić skok u vis, Nera Filaković bacanje vortexa, Marta Đaković bacanje medicinke 1kg i Tara Solar štafeta dok su kao zamjene svoju priliku čekale Kristina Kubala i Lorena Bokun.

Dječaci su nastupili u sastavu: Bruno Menrat 100m + štafeta, Dorian Herceg 200m + štafeta, Patrik Pavličić 600m, Ivano Škurla  skok u dalj + štafeta, Andrija Bilandžić skok u vis , Marko Tučanac bacanje vortexa + štafeta, Davor Ivandić bacanje medicinke 1kg i zamjene: Matija Jelić, Filip Stojčić i Andrej Sebenji.

Od pojedinačnih rezultata kod dječaka moramo izdvojiti 2.mjesto na 100m Bruno Menrat i štafeta 4x100m (Škurla, Tučanac, Herceg, Menrat) i 3. mjesta Patrik Pavličić 600m, Andrija Bilandžić vis, Davor Ivandić bacanje medicinke.

Kod djevojčica izdvajamo 2.mjesto Nera Tešankić 200m, štafeta 4x100m (Đaković, Branković, Solar, Tešankić), i 3.mjesto Marina Pašalić 600m.

Svi rezultati na linku:

Učitelj TZK: Zvonimir Čeč, prof.mentor