Ukupno: 320991

DIJAGNOZA LJUBAV
Autor: Sanja Marolin, 24. 11. 2011.

Dana 16. studenog 2011. godine u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića učenici šestih i osmih razreda Osnovne škole Ivana Filipovića iz Osijeka odigrali su kazališnu predstavu pod nazivom „Dijagnoza Ljubav“ autorice Vande Šterle iz Osijeka.

Naziv predstave: „Dijagnoza: Ljubav“

Autorica teksta: Vanda Šterle

Autorica glazbe: Arinka Šegando

Glumci:

David Dukić, Gabriela Ćutek, Ivo Vincetić, Maja Dobrojević, Jana Dukić, Karlo Ištvanić, Rebeka Prša, Lena Šenhof i Patricija Eškutić

Projekt: suradnja roditelja i škole

Tema igrokaza: ljubav

Nastavnici suradnici: Lidija Pavlić, Biserka Lučić i Zlatko Kraljević

Roditelji suradnici: Vanda Šterle, Ivanka i Mario Ćutek, Stojanka i Branimir Dukić

Predstava je pripremljena suradnjom roditelja i škole, a napisana je u stihovima u tri čina. Tema predstave je ljubav i dočarava veselu svakodnevicu jedne prosječne funkcionalne obitelji. Radnja se vrti oko dječaka Kikija kojeg muči ljubav, ali i nerazumijevanje vršnjaka, roditelja i šire obitelji Kraljević.

U predstavi je sudjelovalo osam učenika osmih razreda i jedna učenica šestog, uz podršku i pomoć profesorice Lidije Pavlić, kao i roditelja djece glumaca.

U realizaciju predstave uključili su se, plesnim točkama između činova, i učenici četvrtog razreda pod rukovodstvom učiteljice Biserke Lučić.

Predstava je naišla na pozitivne kritike učenika, a uz dogovor s ravnateljicom  Dječjeg kazališta „Branka Mihaljevića“, ponovno je prikazana 19. studenog 2011. godine.

Možemo slobodno istaći da imamo pozitivna iskustva s kreativnom sinergijom djece, škole i roditelja, što svakako možemo zahvaliti prethodnoj suradnji nastavnika, učenika i roditelja  naše škole na sljedećim projektima:

1. promocija knjige „Marta Brzica i operacija Bumbar“, autorice Vande Šterle, koja je realizirana u Domu za odgoj djece i mladih u Osijeku u prosincu 2009. godine,
  2. promocija iste knjige u Osnovnoj školi „Ivana Filipovića“ u veljači 2010., te
  3. revija dječjeg stvaralaštva u Osnovnoj školi Antunovac u ožujku 2010., gdje su djeca nastupala s igrokazom „Prstom, pa u pekmez“, autorice Vande Šterle.

Ova predstava je sukus našeg  kreativnog iskustva, napora i naklonosti prema daskama što život znače.