Ukupno: 320586

Projekt iz informatike - Sigurnost na internetu
Autor: Sanja Marolin, 5. 2. 2013.

U Hrvatskoj i svijetu danas se obilježava Dan sigurnijeg Interneta. Inicijativa obilježavanja pokrenuta je 2004. godine te se obilježava svake godine kroz aktivnosti za stvaranje sigurnijeg i boljeg Interneta za našu djecu i mlade. Zanimanje za Dan sigurnijeg Interneta provodi se na šest kontinenata u više od stotinu zemalja, uključujući 27 zemalja Europske Unije i naravno Hrvatsku. Ovogodišnji Dan sigurnijeg Interneta 2013. promiče temu Online prava i odgovornosti sa sloganom Povezivanje s poštovanjem.

Uključite se i vi u ovu kampanju koju aktivno potpomaže i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet. Kako to možete učinti saznajte na stranici http://www.ucitelji.hr/Sigurnijiinternet/Sigurnijiinternet2013.aspx.

Tijekom siječnja 2013. godine nastavnice informatike u školi, Vesna Ivezić i Sanja Marolin, odradile su s učenicima od 5. do 8. razreda projekt na temu "Sigurnost na internetu". Projekt je odrađen povodom Dana sigurnijeg interneta, koji se ove godine obilježava 5. veljače 2013. godine. Kroz radionice, problemske situacije, upitnike, ankete i plakate učenici su naučili koje ih to opasnosti čekaju na internetu ukoliko se njime ne koriste na ispravan način. Pogledajte fotografije. Pripremljene materijale, rezultate ankete i ostale informacije možete pogledati OVDJE.