Ukupno: 320589

Posjet knjižnici i galeriji
Autor: Sanja Marolin, 8. 11. 2013.

Fotografije. "Svi smo se okupili u dvorištu škole. Nestrpljivo iščekujući  da krenemo na već ranije dogovoreni put prema gradskoj knjižnici i galeriji. Poredali smo se u parove i slušali upute učiteljice. Kako smo se bližili prvom odredištu, sunce je sve jače grijalo i svi smo polako skidali trenerke i jaknice. U knjižnici su nas dočekale police pune uredno složenih knjiga. Bilo je tu knjiga za svakoga, od dječjih slikovnica, romana, enciklopedija, pa sve do stručne literature, za studente. U knjižnici je uvijek tišina, a može se doći i u igraonicu. Tamo rade knjižničarke koje su uvijek spremne da nam pomognu. Saznala sam da se tu održavaju razne radionice i sigurno ću barem jednu posjetiti. Ljubazno su nas ispratili iz knjižnice, a mi smo krenuli prema galeriji. Tamo nas je dočekao vodič koji nam je uz tihu pratnju glazbe objasnio svaku sliku. To su slike obitelji Pejačević. Posebno su mi se svidjele prekrasne haljine Dore Pejačević. Pogledali smo i skulpture i zabavili se slaganjem puzli. Veseli i nasmijani krenuli smo prema školi. Pod Dravom smo sjeli na klupe i izvadili svoje kompase. Malo smo još pričali i nastavili šetnju. Dan je bio sunčan, a lagani povjetarac mrsio nam je kose. Čak su i patkice u Dravi veselo plivale, a vidjeli smo i labuda. Ja sam razmišljala što smo doživjeli i nisam primjetila da smo već došli do škole."

Ana Petrović 3.a

Učenici: 3.a i 3.b