Ukupno: 320559

Na klizanju
Autor: Sanja Marolin, 17. 2. 2014.

"Mama  me  često  vodila  na  klizanje  ali  nikada  nije  bilo  tako  zabavno  kao  kad  sam  išao  s  razredom. Na  klizanje  smo  krenuli  po  hladnom  i  oblačnom  vremenu – savršenom  za  brzo  klizanje. Na  klizalištu  sam  dobio  crne  klizaljke. Oštrim  klizaljkama  stao  sam  na  led  i  odmah  napravio  veliki  krug. Zatim  se  cijeli  razred  okupio  oko  animatora  koji  nas  je  podučavao  zabavnim  trikovima  u  klizanju. Pokazao  nam  je  klizanje  u  kojem  se  lijevom  nogom  odguruje  a  na  desnoj  stoji  i  zove  se  romobil. Postavio  nam  je  poligon  od  prepolovljenih  loptica  i  crvenih  spužvastih  valjaka. Svaki  učenik  ga  je  prošao a  pridružile  su  nam  se  i  velike  djevojke  da  nam  pomognu. Bilo  je  tu  i  nezgodnih  padova  pa  je  animator  nekima  dao  savjete  o  ustajanju  s  leda. Nakon  poučnog  klizanja  vratili  smo  tupe  klizaljke  i  stali  u  kolonu  za  povratak  kući. Razredna  kolona  je  bila  mnogo  kraća  jer  su  po  neke  učenike  došli  roditelji. Klizanje  smo  završili  umorni, iscrpljeni  ali  zadovoljni."

Roko  Košćak , 3.a

Učiteljice : G.  Varga , M. Junušić