Ukupno: 320798

OBAVIJEST O PREDPRIJAVAMA ZA UPIS U 1. RAZRED U ŠKOLSKOJ 2015./2016. GODINI
Autor: Vesna Ivezić, 5. 2. 2015.

DJECA KOJA SU ROĐENA U RAZDOBLJU OD 1.4.2008. DO 31.3.2009. SU OBVEZNICI POLASKA U PRVI RAZRED ZA 2015./2016. ŠKOLSKU GODINU.

STOGA SE MOLE RODITELJI BUDUĆIH  PRVAŠIĆA DA SVU DJECU KOJA SU ROĐENA U OVOM PERIODU I STANUJU NA PODRUČJU OSNOVNE ŠKOLE IVANA FILIPOVIĆA OSIJEK, IZVRŠE PREDPRIJAVU DO 28. veljače 2015. godine.

Napominjemo da je program predškole OBAVEZAN za svu djecu koja nisu obuhvaćena redovitim programom predškolskog odgoja u dječjem vrtiću.

Više pročitajte u prilogu i privitku...

OSNOVNA ŠKOLA IVANA FILIPOVIĆA

KALNIČKA 48

OSIJEK

PREDMET: Obavijest roditeljima djece dorasle za upis u I. razred u školskoj 2015./2016.godini

Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi  («Narodne novine» broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10,  90/11, 16/12 i 86/12) i Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkoga stanja djeteta, učenika te sastavu stručnoga povjerenstva u prvi razred obaveznoga osnovnog obrazovanja upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine navršavaju šest godina života.

Prvi zadatak svake škole je utvrditi broj potencijalnih prvoškolaca te je stoga potrebno izvršiti predupis.

*Odobrenje za prijevremeni pregled djeteta za upis  u prvi razred (za djecu koja su rođena poslije 31. ožujka 2009. godine) roditelji mogu dobiti u sjedištu Ureda u Osijeku nakon podnijetog pismenog zahtjeva (Obrazac 6). Napominjemo da roditelj može ovaj zahtjev podnijeti  samo za dijete koje do 31. prosinca tekuće godine navršava šest godina života.

*Roditelj koji želi odgoditi upis djeteta u osnovnu školu  za jednu školsku godinu iz opravdanih razloga, također mora prijaviti dijete za pregled, i tek nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkoga stanja djeteta, Stručno povjerenstvo škole podnosi prijedlog i mišljenje za odgodu upisa u prvi razred Uredu ili nadležnoj ispostavi Ureda.

*Učenik se može upisati u prvi razred osnovne škole kojoj ne pripada prema upisnom području ako to ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje. Zahtjev se podnosi školi u koju želi upisati dijete.

Prije podnošenja zahtjeva za upis u drugu školu, dijete mora biti pregledano po Stručnom

povjerenstvu škole koju je trebalo pohađati na upisnom područja utvrđenom na temelju

prebivališta, odnosno prijavljenog boravišta.

Obrasci zahtjeva mogu se dobiti u sjedištu Ureda državne uprave (Služba za društvene djelatnosti) ili njegovim ispostavama, a  nalaze se i na WEB stranici Ureda državne uprave: www.udu-obz.hr

Prijave za predupis se obavljaju pozivom pedagoginji škole na broj 495 – 252:

-          ponedjeljkom, srijedom i petkom od 9.00 do 13.00 sati; utorkom i četvrtkom od 13.00 do 17.00 sati.

-          Za prijavu su potrebni sljedeći podatci: ime i prezime djeteta, datum rođenja, adresa stanovanja i OIB djeteta.

Prijave za liječnički pregled primat će se svake srijede od 17 do 19 sati u razdoblju od 2. do 31. ožujka 2015. godine, kod nadležne liječnice školske medicine, dr. Vesne Bilić-Kirin. (DOM ZDRAVLJA OSIJEK,  ŠKOLSKA MEDICINA, Osijek, Drinska 8).

Prijavu obavlja roditelj ili skrbnik djeteta osobno uz predočenje zdravstvene iskaznice djeteta i OIB-a djeteta.

Nakon izvršenih predprijava bit će sačinjen raspored i ponuđeni termini za obavljanje svih potrebnih aktivnosti za utvrđivanje zrelosti djece za polazak u prvi razred.

UPISNO PODRUČJE OŠ IVANA FILIPOVIĆA OSIJEK (ulice):

1.      A. KANIŽLIĆA

2.      KALNIČKA

3.      BILOGORSKA

4.      ALANSKA

5.      JAHORINSKA

6.      ČVRSNIČKA

7.      PSUNJSKA

8.      PAPUK GORE

9.      KORDUNSKA

10.  DALMATINSKA

11.  ZVEČEVSKA