Ukupno: 320586

Online smotra tehničkog stvaralaštva
Autor: DANIJEL ESKERIČIĆ, 16. 1. 2017.

Hrvatska zajednica tehničke kulture (HTZK) pokrenula je program Online smotra tehničkog stvaralaštva kao način promocije i popularizacije tehničkog stvaralaštva mladih osnovnoškolske i srednjoškolske dobi. Ovim programom HZTK pruža priliku učenicima i njihovim mentorima da bez ikakvih organizacijskih troškova koji su vezani uz izlaganje radova predstave najkvalitetnije i najinovativnije tehničke tvorevine koje su radili tijekom godine u izvannastavnim i izvanškolskim radionicama škola, zajednica ili udruga tehničke kulture.

Učitelj Tehničke kulture Danijel Eskeričić (mentor) i Mladi tehničari, inovatori, osmislili su što napraviti i tako izložiti svoje radove Hrvatskoj zajednici tehničke kulture. Učenici, prošlogodišnji (šk.g. 2015./2016.) osmaši; Joel Robert Kotris, Filip Tomljanović, Dorotea Turčan i Ćendresa Vezaj te Tena Nikolić (6. razred) osmislili su božićne jaslice potpuno prirodnog izgleda, ali i kakve konfiguracije. HZTK je rad učenika i mentora prepoznala kao inovativan i uvrstila u svoju grupu pristiglih radova.

Isto tako, učenik Bruno Kovačević (6. razred) je, uz svojega mentora, pokazao svoje visoke sposobnosti i umijeća u stvaralaštvu prilikom izrade kućice za ptice. Taj rad je također HZTK kvalificirala kao inovativan i uvrstila u svoju grupu pristiglih radova.

Rezultati prijave radova se očekuju....a do tada slobodno pogledajte radove naših Mladih tehničara i njihova mentora :)

Izvor: http://www.hztk.hr/line-smotra-tehnickog-stvaralastva/