Ukupno: 320607

Prometni poligon 5. razreda
Autor: DANIJEL ESKERIČIĆ, 6. 6. 2017.

Dana 02. lipnja 2017. godine 5. razredi su odvozili prometni poligon na igralištu naše škole u sklopu nastave Tehničke kulture. Svrha vožnje prometnog poligona je ponavljanje i provjeravanje prethodno naučenih prometnih znakova i pravila te provjeravanje nekoliko segmenata tijekom vožnje koji su se ocjenjivali. Segmenti tijekom vožnje bili su: osmica, prestrojavanje, prenošenje predmeta i vožnja u krug. Prometni znakovi koji su bili na prometnom poligonu su znak obilježavanja biciklističke staze, obavezan smjer (desno i lijevo), nailazak na cestu s prednošću prolaska, cesta s prednošću prolaska, pješački prijelaz i stop. Tijekom vožnje na prometnom poligonu važno je napraviti što manje pogrešaka i biti brz.

Najbolji učenik u vožnji prometnim poligonom je Fran Kuna iz 5. a razreda s vremenom vožnje od 30:13 sec bez napravljenih pogrešaka i time je pokazao pravo umijeće vožnje svoga bicikla. Fran je kao nagradu dobio reflektirajući prsluk.

Zahvale Zajednici tehničke kulture grada Osijek koji su posudili na korištenje čunjeve kako bi se prometni poligon u potpunosti izradio.

Za više slika kliknite dolje lijevo [opširnije].

Učitelj tehničke kulture: Danijel Eskeričić