Ukupno: 319990

MOJIH PRVIH 10 GODINA U ŠKOLSKOJ ZADRUZI VIŠNJA
Autor: Vesna Ivezić, 27. 4. 2010.

06. ožujka 2010. U 11,00 sati, održana je u Osijeku u OŠ Ivana Filipovića prezentacija knjižice Mojih prvih 10 godina u školskoj zadruzi Višnja, koju je napisao mladi zadrugar, Andrej Dorić. Knjižica je tiskana zahvaljujući financijskoj potpori Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva.

Nakon prezentacije održan je sastanak Podružnice HUUZ-a Osječko-baranjske županije, a zatim su voditelji i suradnici učeničkih zadruga prisustvovali zanimljivim i prigodnim radionicama koje su održali članovi udruge Šokačka grana, iz Osijeka.

Održane su radionice:

• Ukrašavanje pisanica voskom – Dragić Ana
  • Izrada čestitki od slame – Marija Jelenić
  • A evo što nam je napisao sam Andrej Dorić o svojoj knjižici

VOLJETI STVARATI ( ZA ) DRUGE

Zovem se Andrej Dorić. Učenik sam OŠ Ivana Filipovića i član zadruge Višnja u Višnjevcu. Uz svoju mamu, koja me je već prvih mjeseci mog života počela voditi u zadrugu, ja sam postao pravi zadrugar.

Odlučio sam ne zaboraviti svoja iskustva stečena sudjelovanjem na brojnim smotrama učeničkog zadrugarstva Hrvatske i zabilježiti to pisanom riječju i slikama. Nakon 10 godina zadrugarstva napisao sam malu knjigu - Mojih prvih 10 godina u školskoj zadruzi Višnja. Zahvaljujući mojoj mami, gospodi iz Zagreba koja vode Učeničko zadrugarstvo Hrvatske (te su financirali tiskanje knjižice), mojoj učiteljici koja me vodila prva četiri razreda, mojoj razrednici i profesorici hrvatskog jezika, a naravno i mojoj školi kojom ravna prof. Zlatko Kraljević održana je promocija moje knjižice u subotu 6. ožujka 2010. uz nazočnost velikog broja uzvanika. Toga dana u školi su se na godišnjem sastanku okupili i voditelji učeničkih zadruga s područja Slavonije i Baranje. Škola je priredila prekrasan program, prikazan je i kratki film koji sam snimio – „Slavonska bundeva“ ! Nakon toga, i nakon kratke zakuske, održane su radionice: izrada čestitki od slame te oslikavanje jaja voskom koje su vodile članice udruge Šokačka grana.

Što sada reći a da se sve to ne zaboravi? Bilo bi lijepo kad bi i moja škola osnovala zadrugu. Ja bih puno pomogao zbog svog sada već velikog iskustva, a nakon deset godina, možda neki drugi učenik doživi ovakav prekrasan dan u školi.

Hvala svima, od srca, a vi, koji ovo čitate, znajte - kako god bilo, trud i volja uvijek donesu plod.

Više informacija na web adresi :http://www.huuz.hr/osijek.html